Testovi mobitela

LG Optimus G E970

Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970 Optimus G E970
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 10-2012
Vrsta uređaja Smartphone
Dual SIM Ne
Frekvencija 850 / 900 / 1800 / 1900
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 130,8 x 71,6 x 8,4
Masa uređaja (g) 147
Zračenje (W/kg) 1,26
Operativni sustav Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Operativni sustav - upgrade Android 4.1 Jelly Bean
Chipset Qualcomm MDM9615M
Procesor Krait
Frekvencija procesora 1,50 GHz
Broj jezgri procesora 4
Grafički procesor Adreno 320
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 4,7
Rezolucija ekrana 768 x 1280
Tehnologija ekrana True HD IPS
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Vrsta ekrana osjetljivog na dodir LCD
Pikseli po inču (ppi) 318
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 32 GB
RAM memorija 2 GB / 100 MB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 8 megapiksela (3264 x 2448)
Rezolucija prednje kamere 8 megapiksela (3264 x 2448)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Stabilizacija slike Da
Rezolucija video snimanja 1920 x 1080
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Da
Bluetooth Da
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 b/g/n
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Da
HTML5 Da
WAP Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 2100
Vrijeme razgovora 2G (h) 13
Vrijeme čekanja 2G (h) 324
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Ne
3,5 mm ulaz Da
USB 1
HDMI Nema
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno SNS integracija, Quad-core 1,5 GHz Krait CPU, Adreno 320 GPU, A-GPS/S-GPS/GLONASS, Corning Gorilla G
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 40
Vrijeme uključivanja kamere (s) 1
Benchmark test Quadrant (bodova) 6176
Gdje kupiti
Cijena Nije formirana
Info Tele 2


095/ 1000 444
http://www.tele2.hr
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Elegantno, a opet zabavno
Autor: Ilija Gavrić

Nova elegantna perjanica iz LG-ja u vrijeme kada je predstavljena bila je sam vrh ponude.

Nakon suradnje s Googleom i modela Nexus 4, LG je na našem tržištu predstavio svoju novu perjanicu, Optimus G, svojevrsni pandan Nexusu 4.

Premda je LG predstavio model Optimus G još prošle godine, tek je nedavno došao na naše tržište. Pošto je predstavljen prošle godine, LG Optimus G se ne bori za tron najboljeg Android uređaja s Full HD ekranom, već spada u kategoriju „prošlih“ top modela s HD ekranima. Kakav se pokazao Optimus G, pročitajte u našem testu.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369235111.jpg

Sadržaj pakiranja

Uz uređaj dolaze punjač, upute, USB kabel te in-ear slušalice. Bijela kutija na sebi ima uzorak kakav se nalazi na stražnjoj strani crnog kućišta.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369235155.jpg

Ergonomija, dizajn i izrada

LG s modelom Optimus G nastavlja gurati svoj pravokutni dizajn s tek lagano zaobljenim rubovima i s dvije fizičke tipke. Premda bi se moglo reći kako je dizajn samog uređaja minimalističan, možemo reći da mobitel djeluje jako elegantno i lijepo. Uređaj je napravljen od plastike, s imitacijom aluminija oko ekrana. No, i na tom „aluminijskom“ dijelu se nalazi tanka crna crta. Slično kao i na „bratskom“ modelu Nexus 4, tako i Optimus G ima stražnju stranu s 3D efektom, tj. nizom malih kvadratića.

 

Na stražnjoj strani se smjestila 13 Mpx kamera te ispod nje LED bljeskalica. Malo ispod je smješten srebrni LG logo, a pri dnu uređaja se smjestio otvor za zvučnik. Na desnoj strani uređaja, pri vrhu, nalazi se tipka za paljenje/gašenje mobitela, dok je na suprotnoj, lijevoj strani, smješten gumb za pojačavanje/stišavanje zvuka te utor za microSIM karticu. S gornje strane uređaja se nalazi utor za slušalice, dok se s donje strane nalazi utor za USB, mikrofon, te dva šarafića za rastavljanje mobitela. Na prednjoj strani dominira 4,7“ HD ekran, iznad kojeg se nalaze LG logo i iznad njega zvučnik. Desno od zvučnika se nalaze statusni LED i prednja kamera, a lijevo od zvučnika senzori. Ispod ekrana su se smjestile tri kapacitivne tipke.

 

LG Optimus G mjeri 131,9x68,9x8,45 mm i teži 144 grama. Same dimenzije i masa uređaja su u skladu s konkurencijom koja posjeduje jednak ekran. Tako je recimo, Nexus 4 malo veći, ali i malo lakši.

 

Uređaj dobro leži u rukama, nije sklizak te ćete bez problema s uređajem baratati samo jednom rukom. Položaj tipki je dobar, pogotovo ako mobitel koristite desnom rukom.

Sama izrada mobitela je jako dobra, a LG slijedi trendove te kao i konkurencija nudi jako čvrsto kućište, jer stražnji poklopac ne možete skinuti. Kao jednu manu bi istaknuli izbočenu stražnju kameru. Kada mobitel stavite na stol, dolazi do klackanja ukoliko stišćete gornji lijevi kut mobitela.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369235185.jpg

Ekran i tipkovnica

Kako smo već spomenuli, LG Optimus G posjeduje True HD IPS+ 4,7“ ekran, rezolucije 768x1280 pixela, s 14 milijuna boja i gustoću piksela od ~318 ppi. LG kod ekrana za Optimus G, kao i kod Nexusa 4, koristi „Zerogap“ tehnologiju.

Prikaz boja i kutovi gledanja su jako dobri. Moramo reći, bolji nego kod nekih Full HD ekrana (tu mislimo na TFT ekran kod Sony Xperia Z modela). Sam ekran dobro i precizno reagira na dodire. Jedino je vidljivost po dnevnom svjetlu nešto slabija. Ali, možete povećati osvijetljenost ekrana na 100%, pa će vidljivost biti bolja.

 

Kapacitivne tipke se nalaze ispod zaslona te su dovoljno udaljene jedna od druge tako da ne dođe do slučajnog stiskanja pogreške tipke. Također, nude vibracijski odziv, a moguće je podesiti i vrijeme trajanja osvjetljenja tipki.

 

Tipkovnica za pisanje SMS poruka i mailova je malo prilagođena u odnosu na Android tipkovnicu. Tako LG-eva qwerty tipkovnica pored svakog slova nudi i dodatni simbol, do kojeg se dolazi dugim pritiskom na neku tipku, te tipke za točku i zarez. Dugim pritiskom na tipku „točka“ moguće je odabrati još nekoliko simbola.

Zgodna opcija (pogotovo za one koji ne mogu s jednom rukom doći do svih slova) je mogućnost umanjivanja tipkovnice te pomicanja iste na lijevi ili desni rub ekrana.

Jednostavno povučete prstom po tipkovnici s lijeva na desno (ili obrnuto) i prikazat će vam se umanjena tipkovnica. Naravno, tu je i mogućnost Swypeanja.

 

Bilo da tipkate s jednom ili s obje ruke, zbog razmaka između tipki, pisanje poruka je ugodno. Jedino što bi moglo zbuniti korisnika je položaj tipki „točka“ i „zarez“ jer su na tipkovnicama stolnih računala i laptopa postavljeno prvo „zarez“ pa onda „točka“, dok je LG to napravio obrnuto.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369235262.jpg

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

LG Optimus G dolazi s Android 4.1.2 Jelly Bean operativnim sustavom na kojeg je LG nadogradio Optimus UI korisničko sučelje. Samo Optimus sučelje djeluje dosta zaigrano i šareno te nudi dosta mogućnosti podešavanja.

 

Tako je recimo moguće promijeniti pozadinu App Drawera, tj. popisa aplikacija i popisa widgeta. Aplikacije je moguće poredati po abecedi ili po datumu instalacije.

Po pitanju početnih zaslona moguće je dodavati ili brisati početne zaslone, a može ih biti maksimalno 7. Kao i kod drugih Android uređaja, na sve početne zaslone je moguće dodavati widgete ili ikone. Nekim widgetima je moguće mijenjati veličinu. Widgete i aplikacije je moguće dodavati tako da se dugo drži stisnuto na neki od početnih ekrana, nakon čega se ekrani smanje, a ispod se nalazi lista widgeta i aplikacija.

 

Kada se spusti traka s obavijestima, pri vrhu se vide kratice za mnoga podešenja (WI-FI, mobilni Internet, profil zvona, NFC, Eco mod, Bluetooth, GPS, Hotspot, ušteda energije...). Ispod toga su se smjestile QSlide aplikacije (Web preglednik, video player, bilješke, kalendar i kalkulator). Qslide aplikacije su slične mini aplikacijama kod Sonyja ili kod Samsunga, tj. moguće je otvoriti dvije QSlide aplikacije i imati ih istovremeno otvorene na ekranu. Jedan detalj koji trebamo spomenuti je mogućnost podešavanja transparentnosti tih aplikacija.

 

LG je sa svojim korisničkim sučeljem malo modificirao i Lock screen. Osim što je moguće promijeniti pozadinu, moguće je odabrati između 5 vrsta satova te odabrati do 4 aplikacije koje je moguće pokrenuti odmah s tog zaslona. A tu je i par vrsta animacija prilikom otključavanja mobitela.

 

Tijekom testiranja nismo imali većih problema s uređajem. Sve je radilo glatko i bez trzanja. Pa čak i malo zahtjevnije igrice poput Iron Mana 3, velike više od 700 MB. Jedino što smo primijetili je da se uređaj zna malo zagrijati (prvenstveno na gornjem dijelu) te se tada smanji osvjetljenje ekrana.

 

Tehničke karakteristike samo pokazuju da ne bi smjelo biti zastajkivanja prilikom rada, što se u praksi i potvrdilo. Tako LG Optimus G posjeduje 1,5 GHz Quad Core procesor te 2 GB RAM-a što ga svrstava uz bok Nexusu 4 i Sonyju Xperia Z. Vrijeme paljenje uređaja iznosi 40-ak sekundi, od pritiska na tipku za paljenje do pronalaska mreže (uključivo unošenje PIN-a).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369235638.jpg

Imenik, pozivi i društvene mreže

Imenik je sam po sebi prilično standardan za Android uređaje. Aplikacija Telefon posjeduje brzo biranje (tj. pretraživanje kontakata po imenu, bez da se ulazi u imenik). Kada pokrene aplikaciju, na prvom zaslonu se nalazi „birač“, a na vrhu su tabovi za prethodne pozive, kontakte, favorite i grupe. U prethodnim pozivima se nalaze svi popisi poredani kronološki.

Implementacija društvenih mreža nije duboka kao kod Sony uređaja s Time Scapeom ili HTC uređaja sa Senseom. No, sve kontakte možete lako povezati s društvenim mrežama, skidanjem aplikacija i sinkroniziranjem kontakata.

 

Po pitanju signala nismo imali problema, a niti sa zvukom. Zvuk sugovornika je glasan i jasan, čak i kada uključite vanjski zvučnik. Također, niti sugovornici se nisu žalili da nas loše čuju.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369235679.jpg

E-mail i poruke

E-mail aplikacije su standardne za sve Android uređaje. Tu su aplikacije za Exchange mail i za Gmail. SMS poruke su posložene kronološki, po kontaktima. Kada se mobitel okrene u horizontalni položaj, ekran se dijeli na dva dijela. S lijeve strane su kontakti dok su na desnoj strani sve SMS poruke prema tom kontaktu. Također, moguće je birati između 6 tema sučelja za SMS poruke.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369235807.jpg

Procesor, memorija

Već smo ranije spomenuli da ispod „haubeLG Optimus G krije Qualcomm Quad-core 1.5 GHz Krait procesor te 2 GB RAM-a. Iste karakteristike nudi i „brat blizanac“ Nexus 4, kao i Sony Xperia Z. Po pitanju memorije, LG Optimus G na našem se tržištu nudi s 32 GB interne memorije, no bez utora za dodatnu microSD karticu. Od 32 GB interne memorije, korisniku je na raspolaganju oko 25 GB, što će, vjerujemo, biti sasvim dovoljno.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369236692.jpg

Benchmark test

Benchmark testiranje smo standardno odradili s aplikacijama Quadrant standard, Vellamo i AnTuTu, koje smo besplatno skinuli s Play Storea.

Kada smo testiranje odradili pomoću Quadrant standard aplikacije, ostvarili smo 6176 bodova, što je manje od Sony Xperia Z (7765), ali više od Nexusa 4 (4807).

Pomoću Vellamoa smo ostvarili 600 bodova u metal testu, što je manje i od Xperije Z (642) i od Nexusa 4 (624). Pomoću AnTuTu aplikacije smo ostvarili 17.814 bodova.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369237158.jpg

Baterija i trajanje

LG navodi da je u ovaj uređaj ugrađena baterija od 2100 mAh te da bi trebala izdržati do 456 sati u stand-byu ili do 15 sati razgovora.

Tijekom testiranja nam je baterija nakon 16 sati i 20 minuta pala na 20% kapaciteta. Tijekom tog vremena bili smo konstantno spojeni na Internet (bilo Wi-Fi, bilo preko mobilnih mreža) sa sinkronizacijom jednog G-maila i jednog Facebook računa. U tom smo vremenu ostvarili skoro 40 minuta razgovora, skinuli nekoliko 10-aka MB igrica, poslali nekoliko poruka, napravili par fotografija te igrali igre oko pola sata.

 

Tijekom cijelog tog perioda najveći potrošač je bio zaslon, a slijede glasovni pozivi. Sve u svemu, zadovoljni smo baterijom, a možete računati, kao i kod drugih uređaja ove klase, da baterija izdrži jedan dan korištenja. Možda i malo više, ako niste non-stop spojeni na net i ne igrate se svako malo s mobitelom.

 

U postavkama je moguće uključiti uštedu energije i izabrati na kojem postotku da se pali ta ušteda (10, 20, 30 ili čak 50%). Također je moguće postaviti i različite opcije koje se aktiviraju, bolje rečeno deaktiviraju kada se uključi ušteda energije. Tako je moguće podesiti, odnosno smanjiti osvjetljenje ekrane, smanjiti vrijeme svjetla kapacitivnih tipki te smanjiti vrijeme gašenja ekrana.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369245269.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369245289.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369245308.png http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369245332.jpg

Multimedija, FM radio, glazba

Po pitanju multimedije, LG ne zaostaje za konkurencijom, ali ne nudi ništa spektakularno.

Slike je u Galeriji moguće pregledavati po albumima, lokaciji ili datumu ili pregledati sve slike. Opcijom „pinch-to-zoom“ je moguće povećati odnosno smanjiti slike u albumu. Tako je moguće odzumirati da u jedan red stane 5 slika ili povećati da u jednom redu budu samo 2 slike.

 

Video isječci se reproduciraju u zasebnoj aplikaciji koja vrti sve video formate, a možete bez problema pogledati i filmiće u Full HD formatu. Audio player nije ništa posebno, a pored razvrstavanja pjesama po albumima, izvođačima, žanrovima možete napraviti i vlastitu playlistu. Trebamo napomenuti da LG Optimus G posjeduje i FM radio. No da bi ga slušali, potrebne su vam slušalice. Kada slušate glazbu ili gledate filmiće zasigurno će te zamijetiti dobar i glasan vanjski zvučnik.

Fotoaparat i video

LG Optimus G dolazi s 13 megapikselnom kamerom i LED bljeskalicom te HDR-om (što smo vidjeli i kod novih top modela). Optimus G ne posjeduje fizičku tipku kamere, no fotke je moguće snimiti pritiskom na tipku na ekranu ili čak pritiskom na tipke za stišavanje/pojačavanje zvuka. Tu je i glasovno fotkanje - dovoljno je izgovoriti bilo koju od ponuđenih riječ Cheese, Smile, Whiskey, Kimchi ili LG i mobitel će automatski fotkati scenu ispred vas. Vrijeme pokretanja kamere je oko 1,5 sekundu.

Premda ima 13 megapiksela, kamera je u rangu konkurencije sa 8 megapiksela. Autofokus radi dobro i brzo, vjernost boja i kontrast su dobri. Na nekim fotografijama smo primijetili da je crvena boja malo naglašenija, a kada je osvjetljenje loše, slike mogu ispasti malo mutne.

Ovaj uređaj također ima mogućnost i snimanja Full HD video zapisa. No, za razliku od novije konkurencije ne nudi mogućnost istovremenog snimanja videa i snimanja fotografija. Zato nudi mogućnost snimanja fotografija prije nego ste stisnuli okidač. Nakon toga je moguće odabrati koje fotke želite spremiti. Korisna funkcija ukoliko na vrijeme ne stignete stisnuti okidač.

 

Sučelje fotoaparata je na prvu ruku jednostavno, ali nudi mnoštvo podešenja. Tako možete izabrati način snimanja (HDR, Panorama, kontinuirano slikanje), podesiti osvjetljenje, fokus (Auto ili prepoznavanje lica), rezoluciju slike (13 MP, 8 MP, W6M (3200x1920), 5 MP, 3 MP, W3M (2240x1344), 1 MP, W1M (1280x768) ), tip scene (normalno, portret, pejzaž, sport, zalazak sunca, noć, pametni zatvarač), ISO (Auto, 400, 200, 100),  nivo bijele boje, efekt boje, brojač (isključen, 3 s, 5 s ili 10 s), geotagiranje, zvuk okidača (4 tona), automatski pregled. Također je moguće odabrati koje postavke da se prikazuju u brzom izborniku.

Kod snimanja je moguće odabrati rezoluciju (Full HD, HD, TV (720x480), VGA ili MMS), live efekte, osvjetljenje, nivo bijele boje, efekte boja i geotagiranje.

Prednja kamera je rezolucije 1,3 megapiksela te nudi mogućnost snimanje video zapisa HD rezolucije.

Fotografirano s LG Optimus G:





 

 

Povezivost i Internet pretraživač

Optimus G dolazi s predinstaliranim standardnim web i Chrome preglednikom. Kao i kod drugih uređaja, Chrome nema mogućnost text-reflowa. Također, već lagano zaboravljamo Flash na novim Android uređajima. Po pitanju povezivosti, ovaj uređaj ne zaostaje za konkurencijom. Pored standardnih Wi-Fi, Bluetooth te LTE-a, tu je i NFC koji se pojavljuje na sve više novih mobitela.

Navigacija

LG Optimus G posjeduje integrirani GPS čip te dolazi s Google Mapsima. Kako je već poznato, Google Maps nudi samo tekstualnu navigaciju te mogućnost pregledavanja karti i ruta. Kada pregledavate karte, pa i ulice pomoću Street Viwea, nećete osjetiti nikakvo štekanje. Za puni doživljaj navigacije možete sa Play Storea skinuti neku od aplikacija koje nude glasovno navođenje, ali se iste i plaćaju. Glasan vanjski zvučnik će pomoći da čujete svaku uputu.

Uredski paket

Na mobitelu se nalazi Polaris Office 4 aplikacija koja služi za pregled i uređivanje Office dokumenata. Sve dokumente je moguće „listati“ kao ikone ili pregledati razvrstane po vrsti dokumenta. Trebamo spomenuti i aplikaciju Notebook, koja nudi mogućnost spremanja zapisa te dodavanja različitih boja zapisima.

Organizator i alarm

Organizator se svodi, kao i kod svih Androida, na kalendar, bilješke i alarme. Kalendar je moguće pregledavati po danu, tjednu ili mjesecu, a moguće ga je sinkronizirati s Googleom. Kalendar spada među QSlide aplikacije što znači da ga je moguće smanjiti da ne bude preko čitavog ekrana.

Kod alarma također nema promjena. Moguće je podesiti više alarma s različitim danima za ponavljanje. Kao i kalendar, i bilješke je moguće postaviti u smanjeni prozor i pisati bilješke. Widget za bilješke omogućava listanje svih zapisanih bilješki.

Aplikacije i igre

LG Optimus G dolazi s čitavim setom standardnih Google aplikacija (Gmail, Google Maps, Google+, Messenger+, Google Talk, Chrome). Pored njih, LG je ubacio još nekoliko aplikacija. Tu je „Upravljanje datotekama“ za rad s datotekama na internoj memoriji uređaja, „Quick translator“ koji pomoću kamere snima riječi i prevodi ih. Moguće je odabrati tekst, liniju ili jednu riječ. Najtočniji rezultati će biti ako se prevodi riječ po riječ. Također, tu je i aplikacija „Prognoza“ koja uzima podatke o vremenskoj prognozi s AccuWeather.com stranice te nudi lijepe animacije i zgodan Widget. Tu su još i LG Smart World (aplikacija pomoću koje možete pregledavati aplikacija za svoj mobitel), snimač glasa te SmartShare aplikacija i Organizator aplikacija (pomoću kojeg je moguće jako lako deinstalirati aplikacije).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369245539.jpg

Cijena za LG Optimus G

LG Optimus G je kod nas došao u Tele2 ponudu, s cijenom od 4.595 kn za sami uređaj (cijena u svibnju 2013.), a moguće ga je kupiti jeftinije potpisivanjem ugovora. Kada pogledamo cijenu Nexusa 4, možemo vidjeti da je cijena identična.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369245471.jpg

Cool faktor

Cool nam je stražnji točkasti uzorak.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1369245432.jpg

Zaključak

Optimus G i Nexus 4 su vrlo slični uređaji, a iako je na našem tržištu Nexus 4 prisutan već neko vrijeme, Optimus G je također poznat iz tog vremena, samo ga nije bilo u prodaji. Možemo reći da je LG uzeo najbolje od Nexusa 4 te ga još malo dotjerao po pitanju hardvera i malo ušminkao softver. LG je s ovim modelom napravio dobar posao, ali ostalo je još malo mjesta za poboljšanja. Odličan ekran, QSlide aplikacije te klasični dizajn na nas su ostavili pozitivniji dojam od ponekog softverskog buga (smanjenje osvijetljenosti te nepodržavanje USB mass storagea).

 

Premda LG Optimus G kasni na naše tržište te dolazi u vrijeme Full HD 5“ Androida, sigurni smo da će zbog kombinacija cijene, odličnog ekrana, dizajna i performansi postići određeni uspjeh na tržištu. Pogotovo jer ovaj uređaj po pitanju hardvera ne zaostaje za novim „Full HD top-modelima“ (osim po pitanju rezolucije ekrana), a nudi se po jeftinijoj cijeni.

 

Plus

+ Performanse/optimiziranost

+ Vanjski zvučnik

+ Odličan ekran

 

Minus

- Nemogućnost vađenja baterije

- Nema USB mass storage opciju

- Poneki softverski bug

Konkurencija

LG Nexus 4

 

 

Bratski model Nexus 4 je najjači konkurent Optimusu G. Imaju iste procesore, jednaku memoriju, isti ekran i istu cijenu. Interna memorija je na strani Optimus G, kao i kamera (više megapiksela) dok Nexus 4 radi na novijoj verziji Androida.

 

Sony Xperia Z

 

Sony Xperia Z spada u nešto višu klasu, prvenstveno zbog većeg ekrana s Full HD rezolucijom (i više ppi), no ekran ima lošije kutove gledanja. Premda ima manju internu memoriju, ima utor za microSD kartice. A tu je još i IP zaštita koja ga čini vodonepropusnim. No, Sony Xperia Z je oko 1.200 kn skuplja od LG Optimusa G.

 

 

 

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori