Testovi mobitela

LG G3

G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3 G3
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Vrsta uređaja Smartphone
Frekvencija 850 / 900 / 1800 / 1900 / 4G
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 146,3 x 74,6 x 8,9
Operativni sustav Android 4.4 KitKat
Chipset Qualcomm MSM8975AC Snapdragon 801
Procesor Krait 400
Frekvencija procesora 2,50 GHz
Broj jezgri procesora 4
Grafički procesor Adreno 330
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5,5
Rezolucija ekrana 1440 x 2560
Tehnologija ekrana True HD IPS+
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Pikseli po inču (ppi) 534
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 16 GB
RAM memorija 2 GB / 0 MB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 128 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 13 megapiksela (4160 x 3120)
Rezolucija prednje kamere 2,1 megapiksela (1920 x 1080)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Stabilizacija slike Da
Rezolucija video snimanja 3840 x 2160
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Da
Bluetooth Da (4.0)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 b/g/n
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Da
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 3000
Vrijeme razgovora 2G (h) 19
Vrijeme čekanja 2G (h) 565
Vrijeme razgovora 3G (h) 553
Vrijeme čekanja 3G (h) 21
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 3.0
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno Bežično punjenje, SNS aplikacije, Dolby mobile sound, Active noise cancellation
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 22
Vrijeme uključivanja kamere (s) 2
Trajanje baterije u praksi (dana) 1
Gdje kupiti
Cijena 4299 kn
Info LGE Predstavništvo u Hr


01/553-5554
http://www.lg.com/hr
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Za prste polizati
Autor: Krunoslav Ćosić

Najveća gustoća piksela QHD ekrana, jaka baterija i kamera glavne su odlike LG-ja G3

Trenutno jedan od najjačih pametnih telefona na svijetu LG G3 nudi se u dvije radno-memorijske verzije (2 GB i 3 GB RAM-a), što je novitet i dobra opcija za one koji žele imati nešto opako u ruci, ali i usput možda nešto i uštedjeti odabirom slabije inačice koja se prodaje po zaista povoljnoj cijeni u odnosu na konkurenciju. Teško je početi pisati test, a ne krenuti s tehnikalijama jer ovaj mobitel ih zaista donosi pregršt, i to rekordno novih: po prvi put možemo uživati u QHD rezoluciji ekrana 2560x1440 piksela, gustoća piksela po inču je čak 534 ppi, pokrivenost prednje površine ekranom je 76,4% posto, što je za 0,5 posto više nego što je još prošle godine LG napravio s modelom G2. Procesor radi na taktu od 2,5 GHz. Nadalje, G3 je pametni telefon koji nudi rekordan broj mogućih podešavanja u postavkama; imamo osjećaj kako postavkama nema kraja, što je pozitivno jer od telefona ovog ranga očekujemo da ih koriste entuzijasti kojima novih opcija nikada dosta.

 

LG G3 je u suštini phablet, ima dijagonalu ekrana od dosta velikih 5,5 inča, čime je daleko pretekao sve konkurente s kojima se LG nalazi u areni s najjačima - HTC One M8 ima 5 inča, Samsung Galaxy S5 je skočio na 5,1 inča, Sony Xperia Z2 na 5,2 inča. Ipak, telefon nije toliko glomazan kako bi se moglo učiniti iz specifikacija upravo zahvaljujući velikoj iskorištenosti prednje površine ekranom, u čemu je LG vodeći u svijetu. Donosimo opširan test uređaja G3 s 2 GB RAM-a koji je LG-ja uzdignuo na tron na kojem će zasigurno ostati još neko vrijeme. Prokleto je teško biti na vrhu, zna to svaki proizvođač mobitela, jer konkurencija stalno nešto novo izmišlja. Pogledajmo što je sve izmislio LG u svojem flagshipu G3.

 

Pročitajte Tips & tricks za LG G3.

Sadržaj pakiranja

U dobro dizajniranoj kutiji nećete dobiti posebnu dodatnu opremu - već se godinama na ovom mjestu ponavljamo, a razlika u našem pisanju je doslovce samo u dužini kabela koji ćete dobiti. Uz G3 dolazi punjač snage 1,8 A i kabel te stereo slušalice.

Ergonomija, dizajn i izrada

Primanjem mobitela u ruku stječe se dojam dobre ergonomije, uređaj dobro leži u ruci sa svojih 146 milimetara dužine, 74 mm širine i debljine od 8,9 mm. Nema oštrih kutova, sve je ispolirano kao i stražnji poklopac koji asocira na metalni finiš, ali se ipak rado o plastici koja je kvalitetna na dodir i ne ostavlja tragove prilikom korištenja. Finiš će vas na prvi pogled asocirati na aluminij s brušenom završnom obradom. Prilikom igranja zahtjevnijih igara ili dužeg korištenja prijenosa podataka primijetit ćete zagrijavanje stražnjeg poklopca, što je uobičajeno za većinu pametnih telefona.

 

Krenete li u potragu za tipkama, njih ćete pronaći tek na stražnjoj strani kućišta jer se ne nalaze niti ispod ekrana, a niti na bokovima. Koncept stražnjih tipki započet je na modelu G2 i dobro je ergonomski pogođen za korisnike srednje velikih ruku, dok će oni s velikim prstima povremeno promašiti tipke kojima se upravlja uključivanjem/isključivanjem uređaja, glasnoćom i prečacima. Prošle godine smo se potajno nadali kako bi nasljednik modela G2 mogao na stražnjoj tipki za uključivanje imati površinu osjetljivu na dodir i na taj način upravljati sadržajima na ekranu - scrollanjem web stranica, dokumenata, fotografija u galeriji itd. Na taj bi se način sadržaj mogao gledati na ekranu bez pokrivanja prstima ili pak prtljanja ekrana.

Na prednjoj vas pak strani očekuje samo veliki ekran za koji vjerujemo da će na modelima G5 ili G6 vjerojatno pokriti cijelu površinu. Živi bili pa vidjeli.

Ekran i tipkovnica

Ekran dijagonale 5,5 inča i QHD rezolucije 2560x1440 piksela nudi nevjerojatnu gustoću piksela od 534 ppi, uz osvjetljenje od 477 cd/m2. Iako na Mobilu ne volimo koristiti superlative kao spomenuti „nevjerojatni“, za G3 jednostavno tu riječ moramo koristiti. Koliko god da pojedini detalj na fotografiji zumiramo, teško je doći do pikselizacije. Ipak, u većini situacija nećete primijetiti razliku u odnosu na FullHD ekrane jer naše oko jednostavno ne može raspoznati toliko detalja. Nema veze, piksela nikada dovoljno, bitno je samo da u pozadini postoji procesorska snaga koja može instantno osvježiti svih 3.686.400 točkica koliko ih se nalazi na ekranu LG-ja G3. Ekran pokriven s Gorilla Glass 3 je IPS tehnologije u kombinaciji s LCD kapacitivnošću i dobro reagira na svaki dodir. Vidljivost je na suncu dobra, iako smo mišljenja da bi mogla biti još i bolja. S druge pak strane, vjernost boja je dobra, oštrina također; vidljivi kut je gotovo 180 stupnjeva, gledajući sa svake strane i nema presijavanja niti gubitka nijansi i vjernosti boja.

 

Na dnu ekrana smještene su virtualne tipke kojima se raspored može mijenjati. Za sada to jedino LG nudi, što je zgodno ovisno jeste li ljevak ili dešnjak. O postavljanju tipki na ekran, a ne ispod ekrana možemo zaključiti kako imaju i prednost i nedostatke: dok koristimo uređaj za gledanje multimedije tada tipke nestaju i imamo punu iskorištenost ekrana, dok se na mobitelima koji imaju tipke ispod ekrana događa da ih slučajno dotaknete dlanom i izađete iz pregleda multimedije. Nadalje, kada su tipke na dnu ekrana tada je responzivniji feedback, za razliku kada su tipke ispod ekrana i morate ih tražiti dodirom jer najčešće nisu osvijetljene niti je iscrtano njihovo polje.

 

Tipkovnica je jedan od boljih detalja u odnosu na sve druge dostupne tipkovnice - može se personalizirati prema vašoj želji, možete ju razvlačiti po visini i tako prilagoditi svojim prstima, a novost je predviđanje najčešćih riječi koje koristite i do kojih se dolazi jednostavnim povlačenjem prsta po tom dijelu tipkovnice. Inicijalno, zarez se ne prikazuje, ali kroz nekoliko koraka u postavkama možete postaviti i njega na početnu tipkovnicu (ili se pak odlučiti za neki drugi znak koji često koristite). Dakle, treba vam samo vremena i želje da sve postavite baš onako kako to vi želite.

 

Ekran je moguće podijeliti u dva dijela, s tim da se pojedine iste funkcionalnosti mogu postaviti i na gornji i na donji dio ekrana (na primjer, web pretraživač). Dovoljno je malo duže zadržati tipku Back i pojavit će 10 aplikacija koje se mogu postaviti na ekran u dual modu (Internet, poruke, E-mail, galerija, Chrome, YouTube, Maps, Hangouts, File manage i Gmail), a na vrhu popisa nalaze se zadnje dvije aktivirane aplikacije.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Operativni sustav je najnovija inačica Androida 4.4.2 obogaćena LG-jevim korisničkim sučeljem. Dizajnerski, sučelje je dotjerano, koriste se ovalni oblici za ikone, ali novost je da se ikonama može mijenjati izgled - zadržite nakratko ikonu prečaca na ekranu i pojavit će se ikona kista putem koje možete personalizirati samu ikonu. Izgled postavki možete biti putem tabova ili pak klasični kada su sve postavke jedan ispod druge.

 

Telefon je brz u radu, iako nam se čini da bi se neke operacije (poput otvaranja i zatvaranja popisa svih aplikacija) mogle i nešto brže obavljati. Očigledno je visoka rezolucija ekrana dala svoj danak. Stoga, preporučujemo kupnju verzije s 3 GB RAM-a, iako ćete i s verzijom s 2 GB biti zadovoljni, ali ćete povremeno primijetiti sitne legove koji su i rezultat osvježavanja widgeta na ekranu. U samom popisu aplikacija možete birati izgled s manje ili više ikona, ali ne postoji opcija stvaranja novih mapa. U tom je dijelu osvježavanje jako brzo, ukoliko se brzo krećete između više ekrana s popisom aplikacija.

 

LG G3 dolazi s mnogobrojnim gestama kao i Knock Code otključavanjem - dovoljno je dva puta dotaknuti ekran i on će se otključati. Novost je otključavanje tapkanjem kombinacije po ekranu tako da je po ekranu dovoljno dotaknuti svoju predefiniranu kombinaciju i telefon će se odmah otključati. Ovo je najbrže otključavanje ekrana koje možete imati na telefonu.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Telefonski imenik je podijeljen u pet tabova, ali je praktično što možete pojedine tabove i izbaciti iz pregleda (mi smo odmah izbacili grupe koje nam kod pojedinih konkurenata zaista smetaju, jer se ne mogu izbrisati iz pregleda, a istovremeno kod tih konkurenata nemamo pristup posljednje pozivanim brojevima, što je zaista veliki i nepraktičan nedostatak). Biranjem brojeva putem dialera na ekranu se odmah pojavljuju kontakti koji sadrže kombinaciju otipkanih brojeva. U bilo kojem trenutku možete prikaz telefonskog imenika smanjiti kako bi vam bilo jednostavnije biranje prstima samo jedne ruke, a moguće je podesiti i transparentnost u odnosu na preostali dio ekrana. Na primjer, u mailu ili SMS poruci ste dobili nečiji telefonski broj, ali ne koristite opciju kopiranja broja; nema problema, ne morate pamtiti broj jer se smanjivanjem tipkovnice vaš telefonski broj i dalje nalazi na ekranu, a iznad će se kao pop-up pojaviti telefonski imenik i moći ćete prepisati telefonski broj.

 

Prilikom javljanja na telefonski poziv dovoljno je samo prisloniti telefon na uho, a glasnoća zvuka i kvaliteta su dobri. Jedino se prilikom korištenja speakerphonea ne preporučuje glasnoća do maksimuma jer tada dolazi do sitnog fercanja zvuka.

 

Društvene mreže na LG-ju G3 su pravo carstvo jer komotan i velik ekran pruža komoditet prilikom praćenja fotografija i statusa, a dobra tipkovnica će vam omogućiti brzo komuniciranje.

E-mail i poruke

Već godinama Android omogućuje postavljanje velikog broja različitih e-mail klijenata. I dok ćete putem Gmail aplikacije moći dodati (samo višestruke) Gmail account(e), putem E-mail aplikacije možete dodati bilo koji privatni ili korporativni e-mail račun, s podešavanjem u samo nekoliko koraka. U sučelju E-mail aplikacije jedino je tipka za odgovor na pristigli e-mail nešto skrivena tako da nije direktno dostupna na ekranu nego je potrebno napraviti dva koraka.

 

U porukama možete određene poruke spremiti u posebnu mapu tako da ne budu dostupne u početnom prikazu, možete birati pozadinsku temu, pretraživati poruke prema bilo kojoj riječi iz imena ili pak sadržaja same poruke... Zgodno je što se na pristigle poruke može odgovoriti vrlo brzo bez gašenja aplikacije u kojoj u tom trenutku nešto radite (poruka se pojavljuje kao pop-up).

Procesor, memorija

Trenutno najjači čipset na tržištu Qualcommov Snapdragon 801 sadrži četverojezgreni procesor Krait 400 koji kucka na taktu od čak 2,5 GHz. Koliki je takt vašeg laptopa ili desktop računala? Telefon smo natrpali aplikacijama koje su velike i više od 1 GB, pojedine igre imaju gotovo 2 GB, ali telefon ne daje nikakve naznake usporavanja tako da smo s procesorom jako zadovoljni.

 

LG G3 dolazi u dvije memorijske verzije: 2 GB RAM-a i 16 GB interne memorije te 3 GB RAM-a i 32 GB interne memorije. U odnosu na konkurenciju, samo Sony Xperia Z2 nudi 3 GB, dok su svi ostali stali na 2 GB. U oba slučaja kod LG-ja memorija je proširiva microSD karticama kapaciteta do čak 128 GB, što je novitet u odnosu na model LG G2. Memorije nikada dosta, naročito kada krenete snimati UHD video jer jedna minuta 4K videa zauzima oko 230 MB (što je za oko 100 MB manje nego kod Samsunga Galaxy S5).

Benchmark test

Za sada benchmark testovi nisu predviđeni za ovu rezoluciju ekrana tako da ćemo (za sada) zanemariti rezultate koji se postižu jer jednostavno nisu za usporedbu i naknadno ćemo ih dodati u test.

Baterija i trajanje

Jedan od jačih elemenata na LG-ju G3 jeste baterija. Kapaciteta je okruglih 3000 mAh, može se mijenjati bez odlaska u servis, a u praksi daje oko jedan i pol dan intenzivnog korištenja. Ukoliko se koristi s manje notifikacija, mogla bi izdržati i do dva dana. Klasičnim punjačom baterija će se napuniti za nešto više od 2 sata, a ako koristite bežični punjač tada će punjenje trajati nešto duže jer je izlazna snaga bežičnog punjača 1 A (kućnog strujnog je 1,8 A). Naime, poklopac LG-ja G3 je predviđen za bežično punjenje. Zaključujemo kako je baterija u odnosu na današnje konkurente jako dobra i trošenje energije je dobro optimizirano. U usporedbi s LG G2, koji je također imao kapacitet od 3000 mAh i ekran dijagonale 5,2 inča, možda ćete se zapitati kako to da kapacitet samim time nije veći. Odgovor leži u promjenjivoj bateriji koja u G3 zauzima više mjesta nego nepromjenjiva kod G2.

Multimedija, FM radio, glazba

Ovo je prvoklasni i punokrvni multimedijski telefon.

Galerija će prikazati sve vaše sadržaje, a moguće ih je zaključati putem šifre ili Pattern geste. Prstima je moguće podesiti prikaz veličine mreže fotografija (pinch to zoom), možete pokrenuti slideshow i uživati u fotografijama na ovako velikom ekranu...

Glazbena datoteka podijeljena je u četiri taba (pjesme, albumi, izvođači i žanrovi), a možete dodati i svoj cloud račun putem kojeg pristupate svojoj glazbenoj kolekciji. Moguće je stvarati glazbene liste, a glazbu je moguće podijeliti s drugim korisnicima putem raznih kanala.

I dok pojedini konkurenti odustaju od zemaljskog FM radijskog prijamnika, LG na zadovoljstvo svojih korisnika i dalje nudi stereo FM radio s RDS prijamnikom koji će loviti signal postaja koje su vam u dosegu.

Fotoaparat i video

Jedna od korištenijih funkcija tijekom testa bile su prednja i stražnja kamera. Krenimo s prednjom koja ima za današnje pojmove samo 2,1 megapiksela, ali snima video u full HD rezoluciji. Zasigurno će vas oduševiti pokretanje prednje kamere putem geste sa skupljanjem šake – odlučite li napraviti selfie, ali da se ne vidi kako držite ispruženu ruku dok okidate fotografiju, dovoljno je samo u kadar staviti svoju šaku, a zatim ju stisnuti, što će pokrenuti odbrojavanje od tri sekunde. Geste u većini situacija rade dobro, ali u uvjetima s problematičnim osvjetljenjem ili pak ako je u pozadini jako svjetlo geste neće uvijek raditi. Putem slidera fotografijama je moguće podesiti oštrinu kao i zrcalni prikaz nakon okidanja.

 

Stražnja kamera s 13 megapiksela nema efekte kao prednja, ali je moguće okidanje korištenjem glasovnih naredbi (Cheese, Smile, LG, Kimchi, Whiskey). Snima i 4K video u UHD rezoluciji 3840x2160 piksela, a minuta snimljenog 4K videa je oko 220 MB (full HD snimanje zauzet će 145 MB). Tijekom 4K snimanja videa nije moguće istovremeno snimanje fotografija.

 

Fotografije su dobre, rekli bismo i iznadprosječne za današnje telefone jer LG G3 i iz uvjeta slabijeg osvjetljenja uspijeva izvući maksimum. Straga se pored kamere sa senzorom veličine 1/3'' nalazi Laser Auto Focus koji putem infracrvene zrake fokusira predmete brzinom manjom od 0,3 sekunde. Zraka se može i vidjeti. Tu je i optička stabilizacija, a dobro će doći i dvije LED-ice. Panoramske fotografije rade savršeno, bez ikakve greške i distorzija na fotografiji. S videom smo također jako zadovoljni, nema primjetnih trzanja.

 

Prilikom snimanja fotki u prostoru koji se sastoji od tamnog i svijetlog dijela nedostaje nam funkcionalnost koju je nudio G2 – bilo je moguće posvijetliti tamni prostor, dok bi se svijetli prostor na fotki zatamnio.

 

Fotografirani s LG G3:

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1407684219.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1407684246.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1407684265.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

Za povezivanje s ostatkom svijeta LG G3 nudi sve dostupne hardverske i mrežne povezivosti (Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth NFC, IrDA, HSDPA, 4G LTE), ali smo tijekom testiranja koristili 3,5G HSPA mreže, dok smo 4G signal koristili samo prilikom instalacije aplikacija na telefon kada smo postizali brzine od oko 30 Mb/s. S obzirom na slabu pokrivenost 4G signalom u Hrvatskoj, radije smo odabrali 3G i duže trajanje baterije.

 

Za pristup Internetu koriste se nativni pretraživač i Chrome, dok smo mi tijekom testa koristili Dolphin Browser zbog bolje preglednosti i mogućnosti da ekran cijelo vrijeme bude uključen (nismo koristili mogućnost da nas telefon promatra i na taj način regulira osvjetljenje ekrana prilikom surfanja). Ukoliko krećete na putovanje na kojem nećete imati pristup Internetu, tada će nativni pretraživač biti bolje rješenje jer omogućuje i spremanje web stranica za kasnije pregledavanje dok ste bez pristupa Internetu.

Navigacija

Google Maps je zakon tako da smo s njime bili vrlo zadovoljni jer nam daje i glasovne upute, bez potrebe za gledanjem u ekran tijekom vožnje, a možete koristiti i pješačku navigaciju.

Uredski paket

ThinkFree Viewer je aplikacija uz pomoć koje ćete moći otvarati dokumente, kopirati sadržaje i dijeliti ih. Podržani formati su doc, xls, ppt i pdf. QuickMemo+ omogućuje unos teksta i razna formatiranja koja će omogućiti većinu stvari koje ćete željeti napraviti na G3. Naravno, moguće je i crtanje prstom po ekranu. Trebate li u bilo kojem trenutku pozvati nešto što ste prethodno staviti u clipboard (kopirali ste u međuspremnik), možete iskoristiti Clip Tray koji čuva zadnjih 20 kopiranja teksta.

Organizator i alarm

Kalendar je standardan za Android, može se u bilo kojem trenutku postaviti kao pop-up prozor iznad nekog drugog sadržaja.

Alarm pak omogućuje dodavanje velikog broja termina kada će vas mobitel probuditi ili upozoriti na nešto, moguće je definirati dane kada će se ponoviti, vibrirat će, a zgodno je što možete podesiti da se alarm isključi tek nakon što složiti puzzle :)

 

Želite li maksimalno iskoristiti mogućnosti telefona i imati što manje koraka po telefonu ujutro kad se probudite, dobro će vam doći mogućnost postavljanja automatskog pojavljivanja na ekranu vremenske prognoze, e-maila, kalendara, glazbe ili taskova. Ipak, i dalje ostaje veliki nedostatak Androida da se alarm neće uključiti ukoliko je telefon isključen.

Aplikacije i igre

Iako ćete za aplikacijama i igrama posegnuti na trgovinu Google Play, vrijedi nabrojati aplikacije koje ćete dobiti uz telefon: McAfee će se brinuti za sigurnost vaših podataka, LG Health prati vaše sportske aktivnosti, Weather će vam dati najnoviju vremensku prognozu, Box omogućuje spremanje gigabajta i gigabajta u cloud prostor, daljinski upravljač omogućuje postavljanje više raznih upravljača kojima se kontroliraju razni uređaji i po raznim prostorijama u samo tri koraka. Osim standardnih Googleovih aplikacija, LG nudi pristup i svojoj trgovini LG Smart World, ali se nismo uspjeli logirati jer očigledno Hrvatska za sada nije podržana.

Cijena za LG G3

Cijena za pametni telefon ovakvih performansi je zaista (pre)dobra – u slobodnoj prodaji cijena je 4299 kuna (u srpnju 2014, verzija sa 16 GB/2 GB RAM-a).

Cool faktor

Cool nam je stražnja pozadina kućišta koja asocira na metalni brušeni finiš, iako se radi o plastici. Također, cool su stražnje tipke kao i otključavanje telefona putem Knock Coda ili pak tapkanjem po ekranu.

Zaključak

LG G3 je trenutno jedan od najnaprednijih pametnih telefona, a moćne hardverske performanse prate i mnogobrojne postavke. Naime, toliko postavki ne nudi niti jedan drugi proizvođač mobitela tako da se zaista sve može podesiti na telefonu prema vlastitim željama. Nudi  najveću iskorištenost prednje površine ekranom, najveću rezoluciju ekrana, jako dobru bateriju, odličnu kameru, geste... Tu je i mogućnost odabira memorijske verzije telefona, kao i dobra cijena na slobodnom tržištu. U odnosu na konkurenciju kojoj konkurira nudi daleko veću dijagonalu ekrana, bolju bateriju, dok kamera možda ne broji megapiksela kao pojedini konkurenti ali je jako dobra. Možda će vam se na prvi pogled činiti prevelik, ali u praksi baš i nije tako i vrlo je nosiv i iskoristiv (osim ako ga planirate nositi u prednjem džepu hlača, kada se prilikom sjedenja osjeti veličina). Doslovce, telefon kojem je teško nešto zamjeriti i prigovoriti (osim nedostatka USB 3.0). S velikim nestrpljenjem očekujemo verziju s 3 GB radne memorije.

 

Plus

+ ekran

+ cijena

+ postavke

+ kamera

+geste

 

Minus

- nema USB 3.0

Konkurencija – Sony Xperia Z2

Sony ima bateriju od 3200 mAh koja se ne može mijenjati (sigurni smo da bi i G3 imao toliko, kad bi baterija bila nepromjenjiva), jaču kameru od 20,7 megapiksela, također 4K UHD video, vodootporan je, dok procesor radi na taktu od 2,3 GHz (iako se radi o Snapdragonu 801).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1407684309.jpg

Konkurencija – Samsung Galaxy S5

Nismo sigurno da li je bolji konkurent S5 ili Note 3, ali logičniji odabir je S5 koji ima manju bateriju, manji ekran, ali nešto jaču kameru (17 megapiksela). Istovremeno, veća je i cijena za S5 za minimalno 1000 kuna. S5 nudi vodootpornost koju G3 nema, kao i napredne senzore (čitač otiska prsta, senzor broja otkucaja srca).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1407684328.jpg

 

 

 

Komentari

Agar.ii

10. srpnja 2015 - 12:55 Prijavi neprimjeren komentar

Paran01id
Uspoređivo sam ja s5 s g3 veci je ,a te tipke se mogu skloniti na svakaoj aplikaciji sam udjes u postavke ;)

Adi

29. ožujka 2015 - 16:24 Prijavi neprimjeren komentar

Druze te tipke mozes skloniti u skoro svakoj aplikaciji , naravno kad zelis izaci iz igre , ili aplikacije povuces odozdo i izadetaj bar ;) ne govori napamet ako nisi koristio ;)

rcstyle

04. veljače 2015 - 11:32 Prijavi neprimjeren komentar

Presao sam sa g2 s koijm sam bio prezadovoljan koristio ga 8 mjeseci sad uzeo g3 32gb nema neke velike razlike

zoran

18. studenog 2014 - 20:23 Prijavi neprimjeren komentar

Da li je moguća sinhronizacija s laptopom, a da se ne rade neki ''računi'', cloud i sl. ? Kao nekad Nokia S40 i PC Suite. Prodavači ovog mobitela baš ne kuže što ih pitam...

paran01id

28. kolovoza 2014 - 17:51 Prijavi neprimjeren komentar

Pa zar nije prevara ovo s 5.5 inca!? Kad malo bolje pogledate i stavite G3 pored S5, vidjet cete da G3 na dnu ekrana ima tipke koje se maknu samo u slučaju kad gledate video... Dakle LG G3 ima otprilike jednaku diagonalu kao S5.

1 2

Odgovori