Testovi mobitela

LG G Flex2

G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2 G Flex2
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 01-2015
Vrsta uređaja Smartphone
Frekvencija 900 / 1800 / 1900 / 3G / 4G Cat4
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 149,1 x 75,3 x 7,1
Masa uređaja (g) 152
Operativni sustav Android 5.0 Lollipop
Chipset Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810
Procesor Cortex-A57 + Cortex-A53
Frekvencija procesora 2,00 GHz
Broj jezgri procesora 8
Grafički procesor Adreno 430
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5,5
Rezolucija ekrana 1080 x 1920
Tehnologija ekrana P-OLED
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Pikseli po inču (ppi) 403
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 16 GB
RAM memorija 2 GB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 128 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 13 megapiksela (4160 x 3120)
Rezolucija prednje kamere 2,1 megapiksela (1920 x 1080)
Bljeskalica dual LED
Autofokus Da
Stabilizacija slike Da
Rezolucija video snimanja 3840 x 2160
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Da
Bluetooth Da (4.1)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Ne
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 3000
Vrijeme razgovora 2G (h) 20
Vrijeme čekanja 2G (h) 520
Vrijeme razgovora 3G (h) 18
Vrijeme čekanja 3G (h) 450
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno Corning Gorilla Glass 3, zakrivljeni zaslon, samozacijeljujući materijal, debljina 7,1 - 9,4 mm
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 26
Vrijeme uključivanja kamere (s) 1
Benchmark test Quadrant (bodova) 26107
Trajanje baterije u praksi (dana) 2
Dužina kabela punjača (cm) 100
Gdje kupiti
Cijena 4.799 kn
Info VIPnet


091 / 77 00
http://www.vipnet.hr
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Viši stupanj zakrivljenosti
Autor: Ivan Luzar

Flex2 je i dalje zakrivljen, fleksibilan i vrlo neobičan pametni telefon

25.03.2015.

 

Prva serija zakrivljenih mobitela, nakon Nokijinih banana s kraja 90ih, dobila je novog predstavnika, Flexa 2. Jedinstveni zakrivljeni mobitel s kraja 2013., originalni G Flex, LG je osvježio početkom 2015. s najnovijim Snapdragon 810 čipsetom. Rezolucija P-OLED ekrana je povišena na Full HD, no dijagonala je smanjena na praktičnijih 5,5 inča, no i baterija na 3000 mAh spram prethodnikovih 3500. Samo-oporavljajuća stražnja stranica je ostala, te je dodan microSD utor. Donosimo najopširniji test LG G Flex2.

Sadržaj pakiranja

LG G Flex2 dolazi u crvenoj kutiji zakrivljenog ruba, dostojnoj dizajnerskog parfema. U njoj smo uz Flex 2 dobili i LG-jeve QuadBeats 2 slušalice, istovjetne onima koje dolaze uz G3. Priloženi USB punjač sposoban je za brzo punjenje, a USB kabel duljine 100 cm. Uz naš testni model dobili smo i LG-jev HBS-730 Bluetooth stereo headset.

Ergonomija, dizajn i izrada

Kako bi kućište G Flex2 bilo fleksibilno, LG je za proizvodnju iskoristio plastiku. Iako je Flex 2 izrađen od plastike, doima se mnogo čvršćim nego poneka plastična konkurencija. Jedina pucketanja kućišta koja smo primijetili na Flex 2 su bila kada smo ga pokušali savijati kako bi ga potpuno izravnali. Iako je kućište uistinu fleksibilno, nije toliko fleksibilno da bi se doimalo previše labavim. Za savijanje je potrebno kućište dosta čvrsto pritisnuti, zbog čega Flex 2 ostavlja dosta solidan dojam.

 

Kućište je tek blaže zakrivljeno, no i blaža zakrivljenost dosta doprinosi ergonomiji. Na prvu, dojam je dosta bizaran, budući da nismo navikli na oble ekrane. Nakon par minuta korištenja, pomalo želimo da su svi smartphoneovi blago zaobljeni. Iako G Flex2 ima ekran dijagonale od 5,5 inča, dohvaćanje statusne trake i njeno povlačenje prema dolje pada nam dosta lako, lakše nego čak na nekim modelima manjih dijagonala. Flex 2 dijeli istu ekransku dijagonalu s LG G3, no G3 ima osjetno manje neiskorištenog prostora podno ekrana, čime ponešto niže, a time i bolje, leži u ruci.

 

Tipke za reguliranje glasnoće i zaključavanje uređaja pomaknute su na stražnju stranicu, kao što smo imali prilike vidjeli na LG G Flex, ali i LG G2 i G3. Na stražnje pozicioniranje tipaka se treba pomalo naviknuti, no kao i sa zakrivljenim kućištem, pomalo želimo da i drugi proizvođači prebace tipke na stražnju stranicu. Pri gledanju videa nismo niti jednom slučajno promijenili volumen zvuka ili još gore, zaključali ekran, no desilo bi nam se da bismo slučajno prekrili glasan mono zvučnik, pozicioniran na stražnjoj stranici uređaja. Odvojiva stražnja stranica pak skriva neodvojivu bateriju te kombinaciju micro SD i nano SIM utora. Sama stražnja stranica je pak presvučena premazom koji bi trebao popravljati sitne ogrebotine, a sam premaz je vidljiv golim okom oko rubova kućišta. Tokom našeg testiranja, Flex 2 nismo nosili u nikakvoj zaštitnoj masci ili vrećici, no nismo primijetili niti nikakve ogrebotine. Ono što smo pak primijetili je jako zamašćivanje stražnje stranice, koje nije primjetno kod primjerice LG G3, koji ima stražnju stranicu sličnog dizajna, no bez spomenutog premaza.


Bočne stranice su potpuno gole, dok gornja stranica sadrži dodatni mikrofon i infracrveni odašiljač dok donja udomljuje micro USB priključak, glavni mikrofon i 3,5 mm audio utor. Iznad tipaka na stražnjoj stranici su se smjestili 13-megapikselna kamera preuzeta s G3, dvobojna i veoma jaka LED bljeskalica te na suprotnoj strani laserski auto fokus koji omogućuje nešto brže izoštravanje kadra.

Ekran i tipkovnica

P-OLED ekran slična je tehnologija koja se koristi i u AMOLED ekranima uz nedostatak aktivne matrice koja dozvoljava gibljivost panela. Spram prethodnog Flexa, rezolucija je povećana na Full HD, no veći broj piksela ne nosi i veću oštrinu. Na ekranu Flexa 2 vidljive su mrlje i zrnatost koja je najočitija u nižim i srednjim razinama osvjetljenja. Pri 100% osvjetljenju ekrana, zrnatost je ublažena, no i dalje je vidljiva na tamnijim bojama. Kontrast je također nešto slabiji od onog na kojeg smo navikli od drugih AMOLED ekrana, primjerice onih na Samsungovim modelima, koji često znaju biti i prejakog kontrasta. Unatoč slabijem kontrastu, kutovi gledanja su odlični, u skladu s ostalim OLED ekranima. Primijetili smo tanku žutu mrlju na desnom rubu ekrana, koja je najviše vidljiva pri srednjem osvjetljenju.

 

Tipkovnicu Flexa 2 smo imali prilike vidjeti i na LG G3. Tipkovnicu je moguće konfigurirati pa je primjerice moguće povisiti ili sniziti visinu, koja direktno utječe i na veličinu tipaka. Dodan je i peti red, koji u sebi sadrži numeričke tipke, kao konvencionalna računalna tipkovnica. Tipkanje na Flexu 2 je veoma ugodno, dijelom zbog preciznog touchscreena, a dijelom zbog zakrivljenog ekrana koji svojom zakrivljenošću pogoduje našim prstima.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Iako je Android Lollipop u trenutku pisanja dostupan duže od 4 mjeseca, LG Flex 2 je jedan od prvih modela koje imamo na testu, a da dolazi s Lollipopom kao standardnim. Većina operativnog sustava direktno je prenesena s LG G3, uz dodatak otkrivanja samo dijela ekrana s informacijama, do kojeg se dolazi povlačenjem prsta prema dolje na zaključanom ekranu. Tada se samo u gornjem dijelu ekrana otkrivaju najbitnije informacije, poput sata i broja nepročitanih notifikacija. Za razliku od Knock codea za otključavanje ekrana, funkcija najbitnijih informacija ne radi svaki puta ili se pak pojavi nakon par trenutaka. Pretpostavljamo da je razlog tomu deep sleep stanje Androida u kojem Flex 2 čuva bateriju.

 

Nekoć šareni LG UI kao da je odrastao. Paleta boja je i dalje slična, no nije tako široka kao nekad. Dominiraju svijetlo plave i pastelne boje, koje su gotovo uvijek na bijeloj pozadini. Time se LG-jev UI ponešto približava onome standardnog Android Lolipopa. Sukladno pojednostavljenju sustava, brzina rada je odlična. Nismo primijetili nikakva trzanja u normalnijem korištenju, no pri duljem korištenju uređaja, primijetili smo neka usporavanja koja se mogu vezati za zagrijavanje Snapdragon 810 čipseta. Ipak, u redovnijem korištenju poput slušanja glazbe i dopisivanja na Whatsappu, nismo primijetili nikakva usporavanja.

 

LG-jev launcher također je jednak kao standardan launcher na G3. Dozvoljava 7 stranica na kojima se mogu rasporediti 25 ikona, u rasteru 5x5. Time je prostor ekrana dosta iskorišten, više nego primjerice standardni launcher Sonyjevih Xperia. Stranice se mogu dodavati u desno, dok se krajnja lijeva stranica čuva za LG Health i Smart Tips funkcionalnost, sličnu onoj HTC-ovog Blinkfeeda. LG-jeva verzija Lollipopa dodaje i floating prozore, koje LG naziva QSlide aplikacijama. Po običaju, moguće je floatati samo LG-jeve aplikacije, stoga gledanje Youtubea dok browsamo web stranice na Chromeu nije moguće. Isto tako multiwindow funkcija koja omogućuje pokretanje dvije aplikacije, svaka na svojoj polovini ekrana, radi samo za LG appove.

LG G Flex 2 se pokreće za brzih 26 sekundi.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Imenik i aplikacija poziva spojeni su u jedno, a sama aplikacija je podijeljena u tabove. Tabovi nude tipkovnicu za biranje broja, zapise o pozivima, kompletan imenik, omiljene kontakte i grupe kontakata. Imenik je neograničenog kapaciteta, a kontakti se mogu sinkronizirati s računima u oblaku i računima kontakata s društvenih mreža.

 

Kvaliteta poziva je odlična - glasna i jasna. Primijetili smo nešto slabiji signal nego s drugim mobilnim uređajima, no po primitku poziva, unutar 2 sekunde, kvaliteta signala bi skočila do maksimuma.

 

Predinstaliran nalazimo samo Google+ dok se ostale aplikacije za društvene mreže mogu skinuti s Play Storea. Ni s Twitterom, ni s Facebookom nismo imali problema, a rad aplikacija je bio odličan, s minimalnim među-učitavanjima pri skidanju novog sadržaja.

E-mail i poruke

Androidova e-mail aplikacija je po običaju redizajnirana u smjernicama LG korisničkog sučelja, no po funkcionalnosti je ista. Gmail je pak ostao nepromijenjen, a odnedavno dopušta i konfiguraciju adresa s drugih e-mail poslužitelja.

 

SMS poruke se klasično slažu u aplikaciji prema kontaktu, a unutar razgovora kronološki. Predinstalirana je i Googleova Hangouts aplikacija, no ona po defaultu nije namještena za baratanje SMS-om.

Procesor i memorija

Snapdradon 810 čipset konkurira za titulu najjačeg mobilnog procesora na tržištu, a kao konkurencija mu se nameće Nvidijina Tegra K1, kao i Samsungov Exynos 7420. Čipset Flexa 2 posjeduje osam jezgri, no istovremeno mogu raditi četiri. Ovisno o težini zadatka, rade jače ili slabije jezgre. Jače Cortex-A57 jezgre kucaju na 2,0 GHz, dok četiri štedljivije Cortex-A53 na 1,5 GHz. Snapdragon 810 čipset time ima iste procesore kao i Exynos 7420 na Samsung Galaxyju S6, no umjesto Samsungovog Mali-T760 grafičkog čipa, LG ima Adreno 430.

 

Sumnje da Snapdragon 810 ima problema s pregrijavanjem možemo potvrditi. Laserskim mjerenjem temperature kućišta ustanovili smo da se takt procesora usporava kada temperatura kućišta prijeđe 35 Celzijevih stupnjeva.

 

RAM memorija je kao i na LG G3 vezana za pohrambeni prostor pa se tako nude dvije verzije. Manji pohrambeni prostor od 16 GB dolazi s 2 GB RAM, dok je veći od 32 GB uparen s 3 GB radne memorije.

Baterija i trajanje

Iako Flex2 ima manji ekran, smanjenje baterije od 500 mAh spram prethodnika se podosta osjeti. Aktivno korištenje oba uređaja je otprilike na istoj razini, s oko 3,5 sati korištenja s automatskim osvjetljenjem P-OLED ekrana. Međutim, standby brojka je ponešto srozana. Na prethodniku smo zaključili da je dvodnevno korištenje s oko 1h browsanja i dopisivanja te oko 30 minuta razgovora i 30 minuta slušanja glazbe moguće, Flex2 procjenjujemo na maksimalno dan i pol. Na kraju radnog dana bismo tako imali oko 35% preostalog kapaciteta.

Multimedija, FM radio, glazba

Za preslušavanje glazbe na Flex2 nudi nam se LG-jeva vlastita glazbena aplikacija te Googleov Play Music koji omogućuje i slušanje glazbe pohranjene u oblaku. LG-jeva glazbena aplikacije jednostavnog je dizajna, te u tabove sortira glazbu prema pjesmi, albumu, izvođaču ili pak žanru. Po kvaliteti reprodukcije, obje aplikacije su jednake. Kvalitetu reprodukcije pak, ocjenjivali smo putem priloženih LG-jevih Quad Beat slušalica, ali i preko LG HS-730 Bluetooth stereo headseta kojeg smo dobili uz naš testni uređaj (inače, standardna oprema u prodajnom paketu u Vipnetu).


Kvaliteta zvuka preko žičanih slušalica je odlična. Iako je zvuk tik pretih u usporedbi s nekim konkurentima, bassovi su veoma izraženi, a srednji i visoki tonovi čisti, s minimalnim distorzijama pri pojačavanju zvuka. HS-730 headset je slične kvalitete reprodukcije, no osjetno glasniji. Kvaliteta zvuka nije pogoršana korištenjem Bluetooth bežične konekcije, već naprotiv, imamo dojam kao da je popravljena. Domet HS-730 slušalica je odličan, dovoljno jak da čak odemo u drugu prostoriju, odvojenu debelim zidom, bez gubitka konekcije ili kvalitete. 10 sati slušanja glazbe na HS-730 slušalica možemo potvrditi jer tokom našeg duljeg testa slušalice smo napunili samo jednom, a glazbu slušali svakodnevno. Ugrađeni mono zvučnik je glasan, no gubi kvalitetu na najvišem volumenu. Distorzija zvuka na višoj glasnoći je očita, ponešto gora nego kod primjerice LG G3. Za vrijeme testa Flexa2 koristili smo i LG G3 tako da smo mogli odmah usporediti velik broj parametara na oba telefona.


Video preglednik integriran je u galeriju, a s otvaranjem video zapisa nema problema. Full HD .mkv video zapis visokog bitratea se bez problema može reproducirati, a nismo primijetili niti zagrijavanja uređaja. Galerija je sama po sebi jednostavnog bijelog dizajna, a slike unutar galerije se mogu slagati u albume po folderima ili pak filtrirati na favorite ili video zapise. U galeriju je moguće i direktno učitati slike s cloud servisa poput Boxa i Dropboxa.

 

FM radio je ugrađen, posjeduje RDS funkcionalnost i kao antenu koristi žičane slušalice.

Fotoaparat i video

Do sučelja kamere LG G Flex 2 se dolazi brzo, unutar 1 sekunde, a fotoaparat je trenutno spreman za slikanje. Kameru je moguće i pokretati s lockscreena, duljim pritiskom tipke za stišavanje zvuka, koja dublira i kao hardverski okidač za slikanje. Samo sučelje može biti pak potpuno golo, u kojem se slike mogu praviti samo pritiskom na ekran. Pritiskom na meni otvaraju se proširene funkcije, u kojima se mogu podešavati scene, snimati video i podešavati naprednije funkcije poput slikanja HDR-a, panorame ili slikanja s obje kamere. 13 megapikselne slike su u 4:3 omjeru stranica, a same slike su jednake kao one s LG G3. Odlične su oštrine zahvaljujući laserskom auto fokusu, no pomalo ispranog kontrasta boja. Šum slika je pak minimalan, kao i izduživanje objekata u pokretu. Video snimanje je moguće u 4K rezoluciji, do 5 minuta, no već nakon 30 sekundi primjećujemo zagrijavanje kućišta, koje rezultira i usporavanjem takta procesora. Iako pri dobrom osvjetljenju usporavanje nije očito, pri bržoj izmjeni u okruženju, primjećujemo sporije reagiranje na promijenjene uvjete, kao i pokoji ispali frame. Pri dobrom osvjetljenju pak, 4K zapis je bez greške, s jednakom kvalitetom boja kao i fotografije.

Fotografirano s LG G Flex2:

Za fotografije u originalnoj veličini kliknite na link: http://1drv.ms/19j1jCB

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1427312067.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1427312130.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1427312159.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

LG na Flex 2 nije štedio s komunikacijskim protokolima, pa stoga nalazimo LTE u najvećoj Cat.6 brzini kao i Wi-Fi maksimalne ac brzine, a u 4.1 verziji je također najnapredniji trenutno u ponudi, a izostao nije ni infracrveni odašiljač.

 

Predinstalirani su LG-jeva verzija standardnog Android web preglednika, ali i Googleov Chrome. Oba jednako brzo otvaraju stranice, čak i one kompleksnije temeljene na HTML5. Googleov Chrome jedino nudi bolju sinkronizaciju s Google računom, uz nešto sporije paljenje same aplikacije.

Benchmark test

Flexu 2, Quadrant Standard daje visokih 26.107 bodova, što je oko 5000 bodova više nego Xperiji Z3, temeljenoj na prošloj verziji čipseta, Snapdragonu 805. No 26.107 bodova je daleko od visokih 37.839 koje je Samsung Galaxy S6 postigao u našem testu. U browserskom dijelu Vellamo Benchmarka, Flex 2 osvaja 4303 bodova, zauzimajući prvo mjesto ljestvice ispred OnePlus Onea. Galaxy S6 je i u ovom testu nešto jači, pa osvaja 5724 boda. Višejezgreni Vellamov test Flexu 2 daje 2023 boda, 200 više nego prvoplasirani One M8, no 1300 bodova manje nego Samsungov S6. Single core test daje slične rezultate, 2014 bodova, 350 više nego OnePlus One, no 500 manje nego S6.

Navigacija

Za iskorištavanje GPS prijemnika, LG nam predinstalirane nudi samo Googleove Karte. Za offline navigaciju, testirali smo Nokijine Here mape, dostupne besplatno na Google Play Storeu. Karta Hrvatske zauzima nešto više od 300 MB, a pokrivenost Hrvatske je odlična. Here Karte nude i glasovnu navigaciju na hrvatskome jeziku.

Uredski paket

Za pregledavanje Office dokumenata, LG predinstaliran daje ThinkFree Viewer koji nudi samo pregledavanje dokumenata. Za stvaranje novih, skinuli smo Microsoftov Office, koji je bez problema radio na Flex 2. LG-jeva QuickMemo+ aplikacija za bilježenje kratkih zabilješki je dostupna i s lockscreena duljim pritiskom tipke za pojačavanje volumena zvuka. U aplikaciji se može crtati i zapisivati, no unosi se pohranjuju samo lokalno, bez mogućnosti sinkronizacije s cloudom.

Organizator i alarm

Aplikacije za kalendar i alarm su više-manje iste kao i na svim drugim Android uređajima. Kalendar nudi pregled po danu, tjednu, mjesecu, godini i popisu unosa, a moguće ga je i sinkronizirati s više računa u oblaku. Sat u jednu aplikaciju spaja funkcionalnost budilice, odbrojavanja, svjetskog vremena i štoperice.

Aplikacije i igre

Predinstalirane su klasične LG-jeve aplikacije, s kojima smo se susreli i na Lollipop verziji Androida za LG G3. Nalazimo predinstaliranu Box cloud aplikaciju, LG Quick remote za daljinsko upravljanje infracrvenim odašiljačem, LG Weather vremensku prognozu i LG-jev Voice Mate. Voice Mate služi kao alternativa Google Now glasovnim komandama, no za prepoznavanje govora koristi isti Googleov Voice-to-text engine uparen s podosta slabijim mogućnostima.

 

Dok se ne zagrije na 35 stupnjeva, Snapdragon 810 u Flexu 2 bez problema pokreće sve igre koje postavimo pred njega. Star Wars KOTOR i u otvorenijoj sceni s velikim brojem likova radi veoma glatko, no kada se procesor uspori kako bi se ohladio, pad u brzini je očigledan. Igrajući World of Tanks dobili smo i realniji dokaz, budući da WoT prikazuje i broj fps-a. U početku igranja, imali bi smo oko 60-ak fps-a, no nakon par minuta borbe pali bismo na oko 40-45 fps-a.

Cijena za LG G Flex2

Flex2 je dostupan u Vipnetu u raznim pretplatničkim paketima, dok će cijena u prodaji na otvorenom tržištu biti 4.799 kuna (ožujak 2015.). U cijenu su uključene i HBS-730 stereo Bluetooth slušalice. Čak i bez priloženih slušalica, cijena je odlična, budući da Flex 2 spaja trenutno najjači čipset na tržištu s par inovativnih funkcija, poput zaobljenog kućišta i samo oporavljajuće stražnje maske.

Cool faktor

Flex 2 je jedini mobilni uređaj na tržištu sa zakrivljenim ekranom i mogućnošću savijanja kućišta pa ga to i ističe od ostalih monolita drugih proizvođača.

Zaključak testa

LG Flex2 je pravi unikat na tržištu. Dok ostali nude kvadre, LG jedini nudi zakrivljeno kućište u kojem su vrhunske specifikacije. No ipak, na Flexu 2 se osjeti da je Snapdragon 810 još neistraženo područje za proizvođače. Problem zagrijavanja kućišta nije u potpunosti ukroćen, već pri većim temperaturama kućišta pate performanse. Od zakrivljenog ekrana profitirati može samo jednoruka ergonomija. Povlačenje statusne trake nikada nije bilo jednostavnije, makar se radilo o ekranu veće kategorije. Zakrivljeni ekran nosi i par kompromisa, ponajviše slabiji kontrast i zrnatost koja ponešto srozava oštrinu. Spram prethodnika, Flex 2 je puno toga popravio, no i ponešto pokvario, poglavito autonomiju baterije.

 

Plus

 

+ Kućište

+ Izrada

+ Android Lolipop

 

Minus

 

- Baterija

- Zagrijavanje usporava procesor

- Ekran

Konkurencija - Samsung Galaxy S6

Neznatno veće kućište Flexa 2 nosi osjetno veći ekran (veći za 0,4 inča), temeljen na sličnoj tehnologiji, no S6 ima osjetno bolju oštrinu (1440p) i odličan kontrast. Iako Flex 2 ima puno veću bateriju, autonomija im je veoma slična, s blagom prednošću Flexa 2. Po performansama, Galaxy S6 je osjetno jači u benchmarkovima, no u brzini rada nismo primijetili razliku. Iako S6 u startu raspolaže s više pohrambenog prostora, memorija Flexa 2 je proširiva putem microSD kartica. S6 koristi Sonyjevu kameru, koja je po kvaliteti nešto bolja nego ona na Flex 2. U trenutku pisanja, cijena za Samsung Galaxy S6 još nije formirana (ožujak 2015.).

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1427312183.jpg

Konkurencija - HTC One M9

M9 i Flex 2 posjeduju jednak Snapdragon 810 čipset, no M9 dolazi standardno s 3 GB RAM memorije i 32 GB pohrambenog prostora. M9 u neznatno manje kućište pakira manji ekran (5 inča) iste rezolucije, te time bolje oštrine. LCD panel nudi i nešto prirodnije boje nego Flex 2. M9 broji kamere nešto većih rezolucija, no Flex 2 ima neznatno veću bateriju. Što se tiče kućišta, Flex 2 nudi inovativno fleksibilno kućište izrađeno od plastike, dok M9 nudi već godinama jedno od boljih aluminijskih kućišta na tržištu. Cijena HTC-a One M9 još nije formirana (ožujak 2015.).

 

©Mobil.hr, 03/2015.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1427312284.jpg

 

 

 

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori